• Köyceğiz MUĞLA

Köyceğiz'de Konaklama Fiyatları

Köyceğiz otelleri, güney Ege'de doğa ile iç içe, yemyeşil ormanların çevrelediği eşsiz bir ortamda konaklamak isteyenler için en ideal tesisler arasında yer alıyor.

Bozulmamış doğası, huzurlu ve sakin ortamı, masmavi denizi ve yemyeşil ormanları ile her gidenin hayran kaldığı bir yer Muğla Köyceğiz. Burası yalnızca güzel atmosferi ile değil, kaliteli tesisleri ile de bilinen tatil lokasyonlarından.

Köyceğiz otelleri şehir karmaşasından kaçıp, doğa ile baş başa bir tatil yapmak isteyenler için en ideal tesisler arasında yer alıyor. Muğla Köyceğiz'deki otellerden birinde konakladığınızda tüm yılın yorgunluğunu masmavi sulara bırakacak, yepyeni hissedeceksiniz kendinizi.

Köyceğiz otellerinin bir kısmı deniz kenarında ve sahile yakın konumda bulunuyor, bir kısmı ise daha yukarılarda, orman ile içe içe bir konumda. Yani seçtiğiniz Köyceğiz otelinde dalga sesleri ile de uyanma şansınız var, çam ağaçlarının mis kokusuyla da...

Muğla Köyceğiz otelleri yalnızca hoş ortamları ile değil güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmeti ile de rahat bir konaklama imkanı sunuyor misafirlerine. Tatilciler Köyceğiz otellerinde konakladığında evlerinin rahatını ve konforunu buluyorlar.

Köyceğiz'de yer alan otellerin pek çoğu tatil oteli ve küçük otel kategorisinde bulunuyor. Köyceğiz'de 4 ve 5 yıldızlı, her şey dahil sistemle hizmet veren tatil köyü gibi tesisler bulmanız mümkün değil.

Köyceğiz otellerinin hemen hepsi denize yakın olmakla birlikte neredeyse tüm otellerde havuz da bulunuyor. Özellikle çocuklu aileler bu nedenle Köyceğiz'deki otelleri rahatlıkla tercih ediyorlar.

Yaz aylarında doluluk oranları oldukça yüksek olan Muğla Köyceğiz otellerinde rezervasyon yapmadan yer bulmanız bir hayli zor. Bu nedenle Köyceğiz'de tatil yapmaya karar verirseniz bir an önce seçtiğiniz Köyceğiz otelinde yerinizi ayırmanızı öneriyoruz.

Şimdiden keyifli bir tatil ve güzel bir konaklama dileriz...

Güney Ege'de sessiz sakin, huzurlu ve kalabalıktan uzak bir tatil yapmak isteyenlerin ilk adreslerinden biri olan Köyceğiz otelleri uygun fiyatları ile de cazip bir seçenek.

Köyceğiz, Muğla'nın gözde tatil destinasyonlarından biri. Güney Ege'de sessiz sakin, huzurlu ve kalabalıktan uzak bir tatil yapmak isteyenlerin ilk adreslerinden biri Köyceğiz otelleri oluyor.

Köyceğiz otellerinin tatilciler tarafından tercih edilmesinin bir sebebi de uygun fiyatları. Köyceğiz otel fiyatları bu bölgedeki diğer tatil noktalarına nazaran daha ekonomik seçenekler sunuyor ve sezon boyunca tatilcileri bu tesisler uygun ücretlerle ağırlıyor.

Muğla Köyceğiz'deki oteller genellikle butik ve küçük aile işletmeleri. Büyük ve yıldızlı otellerin bulunmadığı Köyceğiz'de otel fiyatları da buna bağlı olarak daha eknomik bir seyir izliyor.

Köyceğiz otel fiyatları haziran, temmuz ve ağustos aylarında en yüksek seviyesine ulaşıyor. Sezon dışında, eylül ve mayıs aylarında ise Köyceğiz otel fiyatları düşüyor. Özellikle bu aylarda Köyceğiz'de ekonomik bir tatil yapmak isteyenler için çok ideal; çünkü halen denize girebilir ve Ege güneşinin tadını çıkarabilirsiniz.

Sezonda gecelik ortalama 80-90 TL'den başlayan Köyceğiz otel fiyatları, sezon dışında 60 TL'ye kadar düşüyor. Bu fiyatlara çoğunlukla kahvaltı da dahil oluyor.

Köyceğiz otel fiyatlarında avantajlardan yararlanmak için erken rezervasyon yaptırabilir, Köyceğiz otellerinin sunduğu özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Tatilinizi Muğla Köyceğiz'de geçirmek istiyorsanız hemen Köyceğiz otelleri sayfamızı ve Köyceğiz 2019 otel fiyatlarını inceleyin ve keyifli bir tatil için ilk adımı atın...

Köyceğiz Hakkında
Eşsiz güzellikte bir belde olan Köyceğiz, Muğla'dan 60 km. uzaklıktadır. Köyceğiz, bir ovadan gölün çevresine doğru inip yayılmış narenciye bahçeleri, köy evleri, durgun gölü, gölün çevresindeki sazlıklar, mordan maviye doğru renk değiştiren dağları ile görülmeye değer.

Bir liman kenti olarak tarihi 4 bin yıla dayanan şehrin, tercih edebileceğiniz çok farklı özellikleri bulunuyor. Hem deniz hem de orman görmek isteyenler için Köyceğiz'in Akdeniz kıyısında bulunan karadan ve denizden her zaman ulaşılabilen Ekincik Koyu ideal bir yer. Mavi yolculuğun en önemli duraklarından biri olan koy, iri kumlu plajı ve temiz denizi ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Sultaniye Köyü'nde mevcut olan Sıcak-Soğuk Termal Kaplıcaları, sağlık turizmi bakımından önemli bir merkez teşkil etmektedir. Romatizma, nefrit, ruhsal yorgunluk, cilt ve kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

Akropol ve surları, tiyatro, Roma hamamı, kazılarda ortaya çıkan yuvarlak çeşme, tapınak ve agora kalıntılarının bulunduğu önemli ticaret merkezi olan Kaunos şehri ilçenin turizmdeki önemini arttırmaktadır.

Safari meraklılarına alternatif bir etkinlik sunan Gökçeova, Köyceğiz'de yapılabilecek tatil aktivitelerine çeşitlilik kazandırmaktadır. Güzelliğine düşkün olanlar için, Çandır Köyü Horozlar mevkiinde çamur banyoları ve tesisleri bulunmaktadır.

Bizanslılar tarafından yapıldığı tahmin edilen üzerinde birkaç su kemeri bulunan Akköprü doğal güzelliği ve tarihi değeri ile görülmeye değer yerlerden biridir. Akköprü kendi adı ile anılan köyün içinde Dalaman çayı üzerinde yapılmıştır.

Köyceğiz Gölü, Dalyan Kanalı, kaplıca ve çamur banyoları, 10 km. uzaklıktaki 800 m. rakımlı Ağla Yaylası, Şelale, Yuvarlakçay görülmeye değer yerlerdir. Dalaman Çayı, rafting ve trekking için önemlidir. Ayrıca, Dalyan'da Köyceğiz gölünü Akdeniz'e bağlayan tekne turuna katılanlar birer gizli cennet olan koyları görebilirler.

Çok sayıda uygarlığa tanıklık eden Köyceğiz'de çok sayıda tarihi kalıntılar bulunmaktadır. O günden bu güne çok sayıda uygarlık hakim olmuş ve günümüze zengin tarihi kalıntılar kalmıştır. Karyalı'lar ve Menteşoğulları'na yurt olmuş, 2. Murat zamanında sancak haline getirilmiştir. Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte Muğla iline bağlı ilçe olmuştur.

M.Ö.3500-3000 yıllarında yörede uygarlık merkezi ilk Karyalılar tarafından oluşmaya başlamıştır. Sonra sırasıyla İskitler, Asurlular, İyonyalılar, Dorlar, Akalar, Persler, Hellenler, Seleykoslar, Romalılar, Selçuklular, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yöreye yerleşmişlerdir.

M.Ö. 2000 yıllarında Yunanlılar ve Akalar sayesinde sahilde yeni koloniler kurulmuş, iç kısımlarda ise Karyalıların kolonileri ile iyi bir konuma sahip olmuştur. Köyceğiz Gölü'nün Akdeniz'le birleştiği yerde Kaunos şehri Karya'nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Önemli tarihi eserleri arasında Akrapol, ünlü mabetler ile Harab ve Susan Kaleleri sayılabilir.

Köyceğiz adının nereden geldiğine dair efsane ise şöyledir:
Üzerinde kurulu olduğu ovanın sular altında kalmasıyla felaketin seyrine gelen insanlar gölün doğu kısmında kalan birkaç evi ve insanı görünce: "Bütün şehir batmış, sadece kıyıda bir Köyceğiz kalmış." derler. Bu olaydan sonra, bugün hala gölün altında bir batık şehir olduğu söylenir.

Köyceğiz'de Aktivite İmkanları

Köyceğiz Yapılacak Aktiviteler

Temiz bir havaya, sakin ve büyüleyici bir doğaya sahip olan Köyceğiz Muğla'nın şirin bir ilçesidir.

Akdeniz ve Ege'yi birleştiren Muğla Köyceğiz, şirin köy evleri arasında bulunan narenciye bahçeleriyle unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor. Uzun yürüyüşler yapıp çevreyi gezerken çok yer keşfedeceksiniz Köyceğiz'de.

Tabii bu güzel bölgede yapmanız gereken birçok aktivite bulunuyor. Eğer tatil için Köyceğiz'e gitmeyi planlıyor ve tatiliniz sırasında neler yapılması gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere Köyceğiz'de yapılmasını önerdiğimiz tavsiyelerden bahsedeceğiz. İşte Köyceğiz'de yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler:

Sabah uyandınız ve güne her zaman ki gibi bir kahvaltıyla başlayacaksınız. Fakat Köyceğiz'de yapacağınız kahvaltı çok başka olacak. Yeşil bir doğa manzarası eşliğinde tamamı ile doğal ürünlerden oluşacak kahvaltı masanız. Reçellerin, kaymakların ve çeşitli peynirlerin süslediği masanızda sıcak bir köy ekmeği de eksik olmayacak. Kahvaltıyı elinizden geldiği kadar uzun tutmanızı öneririz. Çünkü gün boyunca uzun bir yolculuk sizleri bekliyor olacak.

Kahvaltının hemen ardından Köyceğiz'den kalkan teknelerle turlara katılabilirsiniz. Tekne turunuz sırasında yanınıza fotoğraf makinenizin olmasını öneririz. Çünkü birbirinden güzel manzaraları tur yolculuğunuz sırasında göreceksiniz. Hepsini ölümsüzleştirmek sizin elinizde…

En keyifli aktivitelerden biri de çamur banyosu… Özellikle yabancı turistlerin ilgi gösterdiği çamur banyosu, sizin de tatilinizi renklendirecek. Buradaki çamurların cilde iyi geldiği bilinmekte… Yine de cilt sağlığından ziyade turistik bir animasyon olan bu aktiviteyi gerçekleştirebilir, çamura bulandığınız halinizi fotoğraflayabilirsiniz.

Köyceğiz'de Kaunos Antik Kenti'ni görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Köyceğiz'den kalkan teknelerle ulaşacağınız antik kent, en çok ziyaret edilen noktalar arasında. Birçok tarihi kalıntıyı içerisinde barındıran antik kent, aynı zamanda yeşil bir doğa tarafından çevrelenmiş durumda.

Küçük dükkanlarda ve tezgahlarda yerini alan el oyaları ve yazmalarından mutlaka almalısınız. Hem kendinize hem de tatil dönüşü sevdiklerinize şirin hediyeler götürmek geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlamanın en güzel yollarından biri. Aynı zamanda yöre halkının ürettiği ballardan ve mumlanmış balık yumurtasından kesinlikle almanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda Yuvarlakçay'da zaman geçirmeden, Ekincik Koyu'nun sularında serinlenemeden, Ağla Yaylası'nın mis gibi havasını içinize çekmeden Köyceğiz'den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Köyceğiz Gölünde yüzülebiliyor mu?

Köyceğiz gölünde yüzülebilir tabiiki; fakat tatlı su olduğundan suyun kaldırma kuvveti olmaması sebebiyle yüzmek epeyce yorucu olabiliyor. Kulak mesire alanının hemen önünde bulunan Delta plajı güneşlenmek ve küçük plajından gölde serinlemek isteyenlere imkan sağlıyor.

Köyceğiz çevresi ulaşım mesafeleri

Köyceğiz Nerede Nasıl Gidilir

İstanbul’a 740 km, Ankara’ya 615 km uzaklıkta yer alan Köyceğiz, Muğla’ya 60 km, Dalaman’a 30 km, Dalyan’a 25 km, Marmaris’e 60 km, Fethiye’ye 70 km, Göcek’e 45 km ve Ortaca’ya 20 Km mesafede bulunuyor. Çevredeki ünlü turistik adresler olan İztuzu Plajı’na 43 km, Sultaniye Kaplıcası‘na 25 km, Kaunos Antik Kenti’ne 40 km ve rafting yapılan Dalaman Çayı’na ise 45 km uzaklıkta.

Karayolu

Köyceğiz’e karayolu ile Muğla-Fethiye karayolu izlenerek, Muğla’dan Gökova’ya inilip Marmaris’e ayrılmadan Fethiye yönüne devam ederek ulaşım mümkün. Yaklaşık 30 km sonra sağınızda kalan Köyceğiz Gölü’nü görüyorsunuz. Anayoldan 1 km içeride, göl kenarında bulunan Köyceğiz’e, çoğu şehirden direkt otobüs seferleri de bulunuyor.

İstanbul yönünden ulaşım, Yalova-Bursa-Susurluk-Manisa-İzmir-Aydın-Muğla üzerinden Marmaris’e ayrılmadan, 26 km daha devam edilerek Köyceğiz’e ulaşım mümkün. Ankara’dan ise, Afyon-Denizli-Muğla, üzerinden Marmaris girişinden girmeyip 26 km daha devam edilerek ulaşılıyor. İlçe İzmir’e ise 240 km uzaklıkta.

Marmaris ve Muğla merkezden de düzenli otobüs seferlerinin bulunduğu ilçeye otobüsle gelmek isterseniz Kâmil Koç ve Pamukkale firmaları ile direkt Köyceğiz’de olabilirsiniz.

Havayolu

Havayolu ile Köyceğiz’e gelmek isterseniz, ilçeye en yakın havalimanı 32 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı ile sağlanıyor. Dalaman Havalimanı’ndan pek çok önemli noktaya HAVAŞ servisleri ile ulaşım mümkün. 01.00-21.00 saatleri arasında saat başı hareket eden servislerden Marmaris Servisi ile Gökova, Köyceğiz ve Ortaca yönüne gidebilirsiniz. Yolculuk ortalama 1 saat sürüyor.

Akdeniz ve Ege Bölgelerinin birleştiği yerdeki bakir bir doğal güzellik olan, Muğlailçesi Köyceğiz’e geldiğinizde Köyceğiz Gölü, Kaunos Antik Kenti, Sultaniye Kaplıcası, Ekincik Köyü ve Yuvarlak Çay’ı görmeden ilçeden ayrılmayın.

 
 

Köyceğiz'de tekne turları var mı?

Deniz ve doğa tutkunları için Köyceğiz’den çevre koylara düzenlenen turlara katılmak mümkün. Tur kapsamında Dalyan, Kaunos, İztuzu Plajı, Şelaleler, Ağla Yaylası, 12 Adalar, Sarıgerme ve Ekincik Plajlarına düzenlenen çeşitli turlara katılabilirsiniz. 

Köyceğiz'de ne yenir ?

Köyceğiz Otelleri Ne Yenir İçilir? Birbirinden lezzetli yerel restoran ve mutfakları Köyceğiz Otelleri kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır

Köyceğiz mutfak kültürü, Ege ve Akdeniz mutfaklarından izler taşır. Zeytinyağlılar, balık ve deniz ürünleri, salata ve çeşitli otlar ön plandadır. Sebzeler ve otlar bölgedeki yaylalarda yetiştirildiği için aynı zamanda organiktir. Salatalarda genel olarak radika, devetabanı, ebegümeci, kuzukulağı, tekesakalı, ballık gibi yabani otlar kullanılır.
Yöresel lezzetler genellikle patlıcan ve bakla kullanılarak yapılan lezzetler. İsterseniz çiğ hamsi, kiremitte kefal, sılcan yoğurtlaması ve kekik çayının tadına bakabilirsiniz.
Ayrıca bölgede gölden tutulan kefal balığın lezzeti de oldukça ünlüdür. Köyceğiz’e gittiğinizde isterseniz göl kenarındaki restoranlarda kefalin tadına bakabilir, isterseniz de deniz kenarındaki balık restoranlarında zeytinyağlı mezeler ve taze mevsim balıkları eşliğinde rakı balık keyfi yapabilirsiniz.
Turizm beldesi olduğundan Köyceğiz’de pek çok faklı kafelerde tost, gözleme ve fast food ürünlerini ya da pek çok restoranda ızgara et ve tavuk ürünlerini, pide, kebap ve lahmacun gibi lezzetleri bulabilirsiniz.

Köyceğiz Satılık Müstakil Ev Fiyatları

Köyceğiz de satılık arsa ve ev fiyatları için linke tıklayınız.

Köyceğizde ne arıyorsan herşey bir tık ötede. !

ÖNERİLEN MEKANLAR